کد خبر : 5855
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۷
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای نگاه دانش آموزان کرجی درمقایسه با زیبایی و نازیبایی های شهر ثبت شد بسته هستند
25 views بازدید

نگاه دانش آموزان کرجی درمقایسه با زیبایی و نازیبایی های شهر ثبت شد

طی مسابقه ای :نگاه دانش آموزان کرجی درمقایسه با زیبایی و نازیبایی های شهر ثبت شد با اجرا مسابقه ای تحت عنوان اولین انشاتو بنویس که از جانب روابط عمومی سازمان سیما منظر و محیط سبز شهری شهرداری کرج برگزار شد ۲۰۱۵ دست نوشته دانش آموزان کرجی به سازمان ارسال و زشتی و زیبایی های شهر از نگاه آنان ثبت شد. به […]

طی مسابقه ای :
نگاه دانش آموزان کرجی درمقایسه با زیبایی و نازیبایی های شهر ثبت شد

با اجرا مسابقه ای تحت عنوان اولین انشاتو بنویس که از جانب روابط عمومی سازمان سیما منظر و محیط سبز شهری شهرداری کرج برگزار شد ۲۰۱۵ دست نوشته دانش آموزان کرجی به سازمان ارسال و زشتی و زیبایی های شهر از نگاه آنان ثبت شد.

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، مدتی قبل همزمان با شروع سال تحصیلی تازه سازمان اقدام به انتشار فراخوان طرحی فرهنگی-ترویجی  تحت عنوان” اولین انشا تو بنویس “در مدارس کرج کرد که با استقبال بی مانند  از جانب دانش آموزان روبرو شد.

در پی این  اقدام سازمان  که با نیت هم کاری طلبی دانش آموزان کرج در عرصه منظر سازی مدیریت شهری در عرصه سیما، منظر و محیط سبز شهر کرج با مسئله” زیبایی و نازیبایی های شهر کرج را توصیف کنید”  صورت گرفت، بالغ بر   دو هزار و ۱۵ دست نوشته در شکل انشا دانش آموزان مقاطع ابتدایی پایه سوم تا ششم به سازمان ارسال شد که این تعداد هم کاری در طول چند سال واپسین  در نوع خود بی مانند بوده است.

با استناد به اینکه سازمان پیوسته در همه برنامه های خود برای دانش آموزان  ارزش مخصوصی قائل بوده و به روش مستمر جهت حضور آنان در برنامه های مختلف  من جمله جشنواره لاله ها و هفته درختکاری برنامه ریزی و از آنها دعوت کرده و سعی در ترویج و آموزش موضوعات مرتبط با محیط زیست و محیط سبز بین این آتی سازان داشته به علاوه از طرف دیگر برای تکمیل سازی این قشر جامعه برای حضور مفید در جامعه فردا تلاش کرده است و این استقبال گسترده دانش آموزان از برنامه و خدمات رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز پاسخی مناسبی است در قبال ارزش سازمان به ترویج فرهنگ محیط سبز بین کودکان.
 
به جهت ابراز علاقمندی دانش آموزان  از این برنامه روند تجمیع انشا ها دو هفته تمدید و تا ۱۵ آبان انشاها تحویل گرفته شد و به منظور حفظ حقوق دانش آموزان کرجی و در پی جواب به اعتماد و حس هم کاری شکل گرفته از جانب آنان تمامی  انشا ها به وسیله صاحبنظران  روابط عمومی طی دو هفته  ثبت و ضبط و به هر دانش آموز کمپانی کننده کد شنایی جداگانه اختصاص داده شد.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود طی برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر شد داوری مسابقه ذکر شده طی سه مرحله صورت پذیرد که در مرحله اول ۱۰ در وحله  دوم ۵ و بالاخره ۱ داور کارشناس به پردازش و داوری انشا ها می پردازد که اطلاع رسانی از روند انجام کار نیز مرحله به مرحله صورت می گیرد.

ذکر این نکته در اینجا حائز اهمیت است با گرفتن انشاهای ارسال شده  از جانب دانش آموزان کرجی با اسم آتی سازان فردا ضمن تقویت حس هم کاری اجتماعی در شهر و توجه به تفکرات آنها، نقطه نظرها مثبت و منفی  این کودکان جذب و نگاهشان به شهر از جنبه های مختلف بررسی و پایش خواهد شد که  این دیدگاه ها با نگاهی کلی و متفکرانه تاثیر مثبتی در تولید فردای شهر خواهد داشت.

 

سازمان سیما منظر محیط سبز شهری شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات