کد خبر : 5951
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای هزینه رفت و روب وجمع آوری زباله یکساله کرج حدود ۶۱ میلیارد تومان است بسته هستند
28 views بازدید

هزینه رفت و روب وجمع آوری زباله یکساله کرج حدود ۶۱ میلیارد تومان است

علی خوشگرد در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، گفت: به علاوه از طرف دیگر یک سال تجمیع زباله و انتقال از داخل شهر به سکو و سپس دفن در حلقه دره هزینه ای نزدیک به دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به شهرداری کرج تحمیل می کند. وی با بیان اینکه استاندارد تولید زباله در ایران هر روزه ۶۰۰ گرم و در […]

علی خوشگرد در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، گفت: به علاوه از طرف دیگر یک سال تجمیع زباله و انتقال از داخل شهر به سکو و سپس دفن در حلقه دره هزینه ای نزدیک به دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به شهرداری کرج تحمیل می کند.

وی با بیان اینکه استاندارد تولید زباله در ایران هر روزه ۶۰۰ گرم و در کرج حدود ۷۱۴ گرم است، اذعان داشت: این سرانه در کشورهای اروپایی نزدیک به ۳۰۰ گرم است.

خوشگرد، یکی از موثرترین شیوه های کاهش تولید زباله و هزینه های آن در جهان را تفکیک زباله از مبداء ذکر کرد و ادامه داد: با اینکه قابلیت ها و ابزارهای خوب برای بازیافت در کرج مهیا نیست با اینحال تفکیک زباله، با استناد به اثر مثبت آن در کاهش قابل توجه تولید، برای کاستن از هزینه های بالای مربوطه بسیار موثر خواهد بود.

این مسئول، تاثیر این امر در کاهش تولید زباله را تشریح کرد و اضافه کرد: حجم بسیاری از زباله شهری را زباله های خشک تشکیل می دهد و ترکیب زباله خشک و تر دلیل می شود میزان تولید بسیار گسترش یابد. این حجم باید هر روزه و در طول چند مرحله به وسیله نیروهای خدمات شهری تجمیع شود که همه مراحل تجمیع، انتقال به سکو و انتقال به مرکز دفن، هزینه های فراوانی را به شهر و شهرداری تحمیل می کند.

وی اضافه کرد: با استناد به اینکه زباله خشک حاوی بو و آلودگی نیست، بعد از تفکیک زباله امکان نگهداری زباله خشک در منزل بیشتر است.  این مسئله کاهش ضرورت مراجعه نیروهای خدمات شهری به منازل و تجمیع زباله ها را باعث می شود که در پی آن از هزینه های ذکر شده شدیدا کاسته می شود.

خوشگرد، تاکید کرد: اگر این باور در شهروندان نهادینه شود که صرفه جویی در هزینه های گفته شده، می تواند در عرصه های متفاوتی از نمونه عمران، زیباسازی، محیط سبز و نظایر آن استفاده شده و به آبادانی شهر منجر شود، به طرز قطع هم کاری شایسته تری را از جانب آنها بیننده خواهیم بود.

این مسئول، اضافه کرد: شهر بدون هم کاری شهروندان ساخته نخواهد شد. بدین خاطر با فرهنگسازی و نهادینه کردن برنامه تفکیک زباله از مبداء قادر ایم به پیشرفت های بیشتری در پیشرفت شهر دست یابیم.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات