کد خبر : 5606
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای هم کاری شهرداری در برپایی کلاس های قرآنی بسته هستند
16 views بازدید

هم کاری شهرداری در برپایی کلاس های قرآنی

میروکیلی:هم کاری شهرداری در برپایی کلاس های قرآنی معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با بیان اینکه برای رسیدن به جامعه ای سعادتمند باید ارزشهای اجتماعی منطبق با ارزش های قرآنی باشند، گفت: با این شرایط در سال قبلی، این سازمان به هزار و ۷۰۰ نفر از شهروندان آموزش های قرآنی را معرفی داده است. به نوشته […]

میروکیلی:
هم کاری شهرداری در برپایی کلاس های قرآنی

معاون شهردار و مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با بیان اینکه برای رسیدن به جامعه ای سعادتمند باید ارزشهای اجتماعی منطبق با ارزش های قرآنی باشند، گفت: با این شرایط در سال قبلی، این سازمان به هزار و ۷۰۰ نفر از شهروندان آموزش های قرآنی را معرفی داده است.

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،سید علی اکبر میروکیلی در آیین افتتاح و شروع دومین دوره مسابقات محلات در فرهنگسرای کوثر  گفت: هدف از اجرا این مسابقات، پیشرفت و ترویج فرهنگ قرآنی و مانوس شدن این فرهنگ با زندگی روزمره مردم است تا آموزه های این کتاب آسمانی در زندگی و رفتار شهروندان جاری شود.

وی اضافه کرد: در دوره حال حاضر برای رسیدن به جامعه ای سعادتمند باید به شکلی رفتار کرد تا ارزش های اجتماعی با ارزش های قرآنی منطبق باشد و بتوان به اهداف متعالی در این عرصه که سعادت دنیوی و اخروی است، دست یافت؛ در حقیقت سبک زندگی سالم زمانی محقق می شود که در آن از قرآن و رهنمودهای آن الگو گرفت و در امور روزمره به کار برد.

میروکیلی با اشاره به ارزش شناخت راهبردهای جلوگیری از دشمن و استناد به چند آیه از قرآن کریم، خاطرنشان کرد: قرآن کریم غیر از معرفی دشمن و شیوه های مورد بهره برداری آن، به شناسایی و راه های جلوگیری از آن نیز پرداخته است؛ ایمان، توکل، ترک معصیت، پناه بردن به خدا، ممنوعیت دوستی با بیگانگان، تزکیه نفس، ترس از خدا و بازداری از نفس اماره، صبر و تقوا، مبارزه فرهنگی به وسیله قرآن، تجهیز شدن به سلاح روز و جهاد با دشمنان از نمونه این راهکارها است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج به اجرا مسابقات قرآنی محلات اشاره و اطلاع داد: سال قبلی دور اول این مسابقات در سطح شهر کرج برگزار شد و بیش از دو هزار نفر از شهروندان در مقاطع مختلف سنی در آن کمپانی کردند که در کل و با انتهای یافتن مسابقات، از ۳۰۰ نفر کمپانی کننده که موفق به کسب عنوان برتر شدند، تجلیل به رفتار آمد.

میروکیلی گفت: با استناد به استقبال مطلوب شهروندان از اجرا مسابقات در سال قبلی، امسال نیز این موضوع قرآنی در شهر کرج برگزار می شود، در حقیقت امسال سعی شده که سطح آزمونها و رقابتها راحت تر شود تا بتوان ضمن کشف استعدادهای بیشتر، این مسابقات از عمومیت بیشتری دارا شود.

وی یادآور شد: هم اینک به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج در هشت فرهنگسرا و خانه فرهنگ، کلاسهای قرآنی در حال اجرا است که تعداد بسیار فراوانی از قرآن آموزان را تحت پوشش خود دارد.

ارزش های قرانی انطباق میروکیلی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات