کد خبر : 6166
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای هوای این روزهای تهران چه تایری نیاز دارد؟ بسته هستند
21 views بازدید

هوای این روزهای تهران چه تایری نیاز دارد؟

هوای این روزهای تهران چه تایری نیاز دارد؟ فصل زمستان به بارش برف و باران شهرت دارد با اینحال هوای این روزهای تهران و عده ای از شهرهای ایران به حالت خشک و سرد رفته است و این مسئله با تمام محیط زمستان اختلاف دارد. قبل از این چند فرصت در باب ارزش بهره برداری از تایرهای زمستانه در محیط برفی زمستان گفتیم با […]


هوای این روزهای تهران چه تایری نیاز دارد؟

فصل زمستان به بارش برف و باران شهرت دارد با اینحال هوای این روزهای تهران و عده ای از شهرهای ایران به حالت خشک و سرد رفته است و این مسئله با تمام محیط زمستان اختلاف دارد. قبل از این چند فرصت در باب ارزش بهره برداری از تایرهای زمستانه در محیط برفی زمستان گفتیم با اینحال ایا بهره برداری از این نوع تایرها در محیط سرد و خشکی که این ایام بیننده آن ها هستیم خوب است؟

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: فصل زمستان به بارش برف و باران شهرت دارد با اینحال هوای این روزهای تهران و عده ای از شهرهای ایران به حالت خشک و سرد رفته است و این مسئله با تمام محیط زمستان اختلاف دارد. قبل از این چند فرصت در باب ارزش بهره برداری از تایرهای زمستانه در محیط برفی زمستان گفتیم با اینحال ایا بهره برداری از این نوع تایرها در محیط سرد و خشکی که این ایام بیننده آن ها هستیم خوب است؟
 
برای رسیدن به این مسئله سراغ یک تست می رویم که اخیرا انجام شده است. این تست با دو نوع تایر تابستانه و زمستانه برای مقایسه عملکرد آن ها در محیط آب و هوایی شبیه به اکنون تهران انجام شده است. خودروی مورد نظر برای این تست هوندا  S2000 است.
 
در مرحله اول تایرهای تابستانه بر روی خودرو نصب شده اند تا مسافت طی شده بعد از ترمز گرفتن، اندازه گیری شود. تایرهای تابستانه در چنین شرایط آب و هوایی با شدت متوسط ترمز گرفتن در مسافت ۳۸ متری از سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ایست کامل می رسند. این تست چندبار دیگر نیز تکرار شد که تمام آن ها نتایج حدودا مشابهی داشت.
 
در مرحله دوم تایرهای زمستانه بر روی خودرو نصب شد تا مسافت ایستادن آن ها نیز مورد اندازه گیری قرار بگیرد. در این قسمت کار خودرو با طی مسافت حدود ۴۸ متر از سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت به ایست کامل رسید. این اختلاف ۱۰ متری نشان می دهد که بهره برداری از تایرهای زمستانه تنها برای شرایطی مفید خواهند بود که زمین کم لغزنده است و بارش برف می باشد اگر اینطور نباشد تایرهای زمستانه عملکرد مناسبی نخواهند داشت.
 
با این وجود بالاخره این تست نمی تواند جواب قطعی بر این مسئله باشد با اینحال اختلاف میان دو نوع تایر به قدری زیاد است که صاحبنظران پیش نهاد می کنند تا در هوای سرد و خشک از تایرهای تابستانه استفاده کنید. با این وجود باید در نظر داشت که دمای سرد به معنای چند درجه بالای صفر است و در دماهای پایین صفر و شرایط خیلی سرد بهره برداری از همان تایرهای زمستانه پیش نهاد می شود.

محسن راعی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات