کد خبر : 5470
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰:۳۸
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ورزش و دميدن نيروي طراوت در شهر بسته هستند
4 views بازدید

ورزش و دميدن نيروي طراوت در شهر

ورزش و دميدن نيروي طراوت در شهر به هر ميزان كه مديران و برنامه ريزان جامعه بستر گرايش شهروندان به ورزش و تحركات ورزشي را ممکن آورند، به همان ميزان در كاهش هزينه هاي درمان، كاهش آسيب هاي اجتماعي و ناهنجاريهاي رفتاري شهروندان نقش آفرين شده اند. پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: آنها كه در جستجوی جامعه اي سالم، پرنشاط، پرطراوت و […]


ورزش و دميدن نيروي طراوت در شهر

به هر ميزان كه مديران و برنامه ريزان جامعه بستر گرايش شهروندان به ورزش و تحركات ورزشي را ممکن آورند، به همان ميزان در كاهش هزينه هاي درمان، كاهش آسيب هاي اجتماعي و ناهنجاريهاي رفتاري شهروندان نقش آفرين شده اند.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج: آنها كه در جستجوی جامعه اي سالم، پرنشاط، پرطراوت و با انگيزه اند، تلاش مي كنند امكان دسترسي شهروندان به امكانات ورزشي را راحت و كم هزينه كنند. به هر ميزان كه مديران و برنامه ريزان جامعه بستر گرايش شهروندان به ورزش و تحركات ورزشي را ممکن آورند، به همان ميزان در كاهش هزينه هاي درمان، كاهش آسيب هاي اجتماعي و ناهنجاريهاي رفتاري شهروندان نقش آفرين شده اند.

به عبارت ديگر آنها كه در پي جامعه اي سالم، مشاركت جو و مسئولیت پذير هستند، بستر تحقق چنين جامعه اي را از رويكرد به ورزش همگاني مي بينند و تلاش مي كنند مردم جامعه را به سوی و سوي ورزش سوق دهند.

واقعيت اين است كه ورزش و حرکات منظم بدنی غیر از سلامت جسم، در سلامت روانی و اجتماعی فرد موثر بوده و در سازگاری فرد با جامعه تأثیر می گذارد به همين دليل در جهان معاصر، ورزش با اسم پدیده ای موثر در همه جوامع مکان مخصوصی یافته است تا جايي كه واقعيت ها نشان مي دهد، تحرك مردم ورزشکار را از فرد گرایی و خود محوری خارج کرده و افزایش روحیات طبیعی را در فرد افزایش می بخشد که با این وجود شکوفا شدن این استعداد، فرد با دیگر مردم اجتماع آسانتر رابطه بر قرار کرده و همراه با آنها زندگی می كند.

بي ترديد تجربه اجتماعی بدست آورده از راه فعالیت های گروهی تربیت بدنی در حل مسائل اجتماعی بینهایت سودمند است. تصمیم گیری های منطقی، قضاوت های اخلاقی و تجربه آنها در میادین ورزشی قابل انتقال به زندگی هستند. تقلید از مربیان و رهبران در گفتار و کردار که مورد احترام کمپانی کنندگان در فعالیت های ورزشی هستند دلیل ایجاد صفات برجسته و مطلوب در ورزشکاران و دانش آموزان می شود. کنترل احساسات، احترام به قانون های، رعایت منافع جمعی از نمونه عاداتی هستند که در ورزش امکان آموزش آنها می باشد. اغلب ورزشکاران اذعان دارند که فلسفه زندگی مربیان و طرز رفتار آنها در زندگی اجتماعی و اخلاقی این گروه موثر بوده، چونکه آنان در موقعیت بهتری برای الگو برداری قرار دارند.

به نظر دانش پژوهان، ورزش دلیل شادی و نشاط و بالا بردن اطمینان خاطر می شود، چونکه مردم افسرده یا اطمینان خاطر ندارند یا میزان اطمینان خاطر آنها بسیار پایین است. ورزش احساس رضایت باطنی شخص را بالا برده و فرد حس می کند که به موفقیتهایی دست یافته است. ۳۰ دقیقه ورزش در روز می تواند کارهای افسردگی را به اندازه عده ای شیوه های روان-درمانی و داروهای ضد افسردگی کاهش دهد. غیر از آن چون ورزش جدا از اجبار های شغلی، خانوادگی و اجتماعی است و فرد تنها به میل خود رفتار می کند، با این وجود یک تجربه با ارزش زندگی است به همين دليل است كه ورزش بسیاری از ضعف ها و کمبود های جسمانی و روانی را رفع و درمان می کند و مردم را برای زندگی، تلاش و اهداف مشترک تکمیل می سازد.

نتیجه اینکه؛ مديران شهري امروز اگر در پي مشاركت اجتماعي شهروندان هستند و به نيروي بدون زوال شهروندان باور دارند، بايد در برنامه ريزي شهري براي گروههاي مختلف سني پايگاههاي نشاط و ورزش بسازند و در همكاري بين بخشي با سازمانهاي متولي و همكاري فرابخشي با ساير سازمانها و نهادهاي حاكميتي اين واقعيت را بپذيرند كه راه برون رفت از رخوت اجتماعي و دستيابي به جامعه اي سالم و با طراوت -در كنار فعاليت هاي ديگري كه رفاه را براي جامعه به ارمغان مي آورد- از رهگذر ورزش مي گذرد و تحرك جسمي تك تك شهروندان است كه باعث تحرك نشاط آفرين اجتماعي مي شود و از درون آن انرژي و مشاركت مي زايد.

شهردار ورزش دکتر نصیری

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات