کد خبر : 5604
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ - ۵:۱۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ورود کمپانی های تکنولوژی به بخش تأمین انرژی شهری بسته هستند
14 views بازدید

ورود کمپانی های تکنولوژی به بخش تأمین انرژی شهری

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: گسترش بهای انرژی برق در استرالیا، شهروندان این کشور را به بهره برداری از منابع انرژی جانشین ترغیب کرده است. با این وجود انرژی ها و دیگر خدمات شهری در این کشور نه از جانب دولت حتی از جانب سازمان های خصوصی معرفی می شود و عده ای از این سازمان ها تولیدات خود را به روش […]

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: گسترش بهای انرژی برق در استرالیا، شهروندان این کشور را به بهره برداری از منابع انرژی جانشین ترغیب کرده است.

با این وجود انرژی ها و دیگر خدمات شهری در این کشور نه از جانب دولت حتی از جانب سازمان های خصوصی معرفی می شود و عده ای از این سازمان ها تولیدات خود را به روش یک سری با هزینه پایین تر معرفی می دهند، از اینرو در صورتی که انرژی برق و گاز خود را از یک کمپانی تأمین کنید، کل هزینه های شما کاهش پیدا خواهد نمود. عده ای از کمپانی ها غیر از این خدمات، خطوط تلفن و شبکه جهانی وب را نیز معرفی می کنند.

حال به نظر می رسد کمپانی های بزرگ جهان تکنولوژی نیز به این مارکت بسیار دلنشین استرالیا جذب شده اند و کمپانی هایی مانند گوگل و اپل برای ورود به صنعت برق و گاز ابراز علاقه کرده اند.با این وجود بیشتر این فروشندگان خدمات تأمین انرژی، فاقد نیروگاه و ابزارهای شبکه انتقال نیرو هستند و صرفاً با اسم واسطه ای میان این تأسیسات و خریداران نهایی که شهروندان استرالیا هستند، ایفای نقش می کنند.

کمپانی های بزرگ جهان تکنولوژی مانند گوگل، اپل، فیس بوک و آمازون برای کسب ارزش اضافه بسیار خوب این بخش از مارکت استرالیا برنامه ریزی کرده اند و بدلیل آنکه این تولیدکننده ها از تجربه بسیار خوبی از رابطه با خریداران بین المللی دارا هستند از اینرو ورود آن ها به این صنعت می تواند با موفقیت همراه شود.
این تولیدکننده ها از جزئیات بسیار خصوصی مصرف کنندگان خود اطلاع دارند، آن ها به الگوی زندگی هر فرد با استناد به جست و جو های اینترنتی، سفارش های آنلاین، فعالیت های آن ها در شبکه های اجتماعی دسترسی دارند از اینرو می توانند قراردادهای بسیار شخصی و با این وجود سودمندتری را در مقابل شهروندان قرار دهند.

این پدیده خیلی دور از فکر نیست، چرا که این تولیدکننده ها از ابزارهای بررسی داده های بسیار دقیق و توانمندی سود می برند و فعالیت هایی مانند داده کاوی در معلومات خصوصی شهروندان برای دست یابی به سود بیشتر چندان غیر منطقی نیست.

این تولیدکننده ها برخلاف کمپانی های سنتی تأمین انرژی می توانند به بازارهای بین المللی دسترسی داشته باشند و صرفاً محدود به یک ناحیه، یک شهر، یک ایالت یا یک کشور نخواهند بود، چرا که مصرف کنندگان آن ها از تمام کشورها هستند و معلومات همه آن ها نیز در معرض کمپانی های بزرگ است. وانگهی کمپانی هایی مانند گوگل و اپل از قدرت مالی بسیار خوبی دارا هستند از اینرو به روش همزمان می توانند به میلیون ها شهروند مختلف خدمت رسانی کنند.
با این وجود اصلی ترین نکته در این عرصه امکان دسترسی و بهره برداری از ابر داده ها یا big data های خریداران یا مصرف کنندگان است. این امر به آن ها اجازه می دهد تا ساختارهای تعرفه ای نوآورانه دیزاین کنند و تولیدات خود را با تسهیلات متفاوتی مانند تخفیف های گسترده معرفی کنند.
 
دیگر مزیت های این شیوه عبارتند از:

بهره برداری از بررسی داده الگوی تقاضای خریداران برای معرفی بهترین سری ممکن از خدمات کاهش تقاضای حداکثر و تعادل هزینه ها با گذر لحظه با بهره برداری از بازخوردها و کنترل فعالیت ها معرفی خدمات تازه با کارایی بالاتر مانند صفحه های خورشیدی، انبارهای باتری، مخزن های باران و …. .

وانگهی استفاده کنندگان نیز می توانند تمام خدمات ضروری خود را از یک فروشنده تأمین کننده بدین خاطر مدیریت مصرف آن ها تسهیل می شود و می توانند هزینه تمام این خدمات را به روش یکجا پرداخت نمایند.

آن ها می توانند به روش real-time به تمام داده های خود دسترسی داشته باشند، از اینرو بهره برداری از خدمات کمپانی های تکنولوژی، کنترل بیشتری را در دست آن ها خواهد گذاشت. غیر از آن این تولیدکننده ها می توانند گزارش های مصرف خریدار را به روش ساعتی، هر روزه، ماهیانه و فصلی و با جزئیات کامل معرفی کنند. بالاخره آن خریدار به دلیل مدیریت بهتر مصرف انرژی، هزینه کم تری را پرداخت خواهد نمود.
 
همزمان با اینکه ظهور کمپانی های معرفی دهنده خدمات چندگانه پدیده ای امکان پذیر است با اینحال عده ای معضلات می توانند روند آن را آهسته کنند.
اصلی ترین مانع برای ورود این تولیدکننده ها به این بخش از مارکت مقاومت دیگر کمپانی های سنتی است. بدلیل آنکه بیشتر این تولیدکننده ها به وسیله دولت اداره می شوند، ساختار اداری و عملیاتی قدیمی و فرسوده آن ها به وسیله دولت نگهداری می شود و قانون های محدود کننده فراوانی در مقابل کمپانی های خصوصی است.

با این وجود باید در اینجا این خبر خوب را به شما بگوییم که با استناد به تلاش هایی که از جانب سازمان های متولی امر خصوصی سازی انجام شده است، به مرور لحظه دولت از صحنه عملیاتی خارج می شود و بیشتر نقشی نظارت کننده را بر عهده خواهد داشت، بدین خاطر این امیدواری می باشد در زمانی نه چندان دور عرصه برای ورود کمپانی های خصوصی به صنعت تأمین انرژی استرالیا ممکن شود. وانگهی دولت می تواند با بهره برداری از شرایط رقابت سالم میان کمپانی های سنتی و کمپانی های تازه، به شهروندان خود در معرفی خدمات با کیفیت تر یاری رساند.
با این وجود وجود عده ای قانون های و مقررات پیش گیرانه برای ایجاد یک ساختار استاندارد الزامی است، چرا که وظیفه اصلی دولت جلوگیری از انحصار و حفظ شرایط نبردی خواهد بود.
غیر از این مساله های ساختاری، نگرانی های دیگری نیز در عرصه ورود کمپانی های معرفی دهنده خدمات چندگانه می باشد که اصلی ترین آن ها حفظ حریم خصوصی شهروندان است. این تولیدکننده ها می توانند با بررسی الگوی زندگی مصرف کنندگان به معلومات بسیار فراوانی دسترسی بیابند که صرفاً به نحوه مصرف انرژی آن ها ختم نمی شود.
خریداران می بایست از تعهد اخلاقی این تولیدکننده ها و به علاوه از طرف دیگر امنیت حفظ معلومات خصوصی خود اطمینان داشته باشند. با این وجود بسیاری از صاحب نظران، مشاوره های بسیار خوبی در این عرصه معرفی کرده اند که می تواند به تسهیل ایجاد رابطه کمک کند.

روز به روز هزینه بهره برداری از تکنولوژی نظارت مجازی و سیستم های اطلاعاتی کاهش می یابد و وانگهی اعتماد به این شیوه ها رو به گسترش است. ولی باید گفت این سیستم ها نیز با محدودیت های فنی مانند استقامت شبکه های ارتباطی بسیار گسترده روبرو هستند که تا اینجای کار استفاده گسترده از آن ها را امکان پذیر نکرده است. ولی باید گفت کارشناسان جهان تکنولوژی در حال کار بر روی این مشکلات هستند و این امیدواری می باشد در آتی این معضلات نیز برطرف شوند.

کمپانی های بزرگ جهان تکنولوژی می توانند از کمپانی های سنتی دولتی پیشه گیرند و با استناد به قانون های و مقررات با بهره برداری از ابزارهای نوین خود و دیزاین نرم افزارها و سخت افزارهای خوب، خریداران را به سوی خود جلب نمایند. غیر از آن این تولیدکننده ها از انگیزه قوی تری درمقایسه با سازمان های سنتی دارا هستند، از اینرو تولیدات و خدمات بسیار دلنشین تری را معرفی خواهند کرد.

بالاخره ضروری است بگوییم با اینحال اگر در دهه آتی، مشاهده کردید که قبض برق و گاز شما به وسیله کمپانی گوگل صادر شده است، نگران نشوید، چرا که این تولیدکننده ها به خوبی می توانند نیازهای روزمره شما را تأمین کنند.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات