کد خبر : 3812
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای وزیر ورزش و جوانان: دوره جوانی سرمایه ارشد اجتماعی ماست بسته هستند
9 views بازدید

وزیر ورزش و جوانان: دوره جوانی سرمایه ارشد اجتماعی ماست

به نوشته خبرالبرز  با استناد به گفته پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر عباسی در تشریح وظایف وزارتخانه در قسمت جوانان گفت: ما باید سنین جوانی را در نظر بگیرم به این معنی که باید ببینیم انرژی جوانان به چه نحو استفاده شود. اگر قبول کنیم سنین جوانی نشاط، غرور، شتاب و … دارد باید این دوره را خوب اداره کنیم. […]


به نوشته خبرالبرز  با استناد به گفته پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر عباسی در تشریح وظایف وزارتخانه در قسمت جوانان گفت: ما باید سنین جوانی را در نظر بگیرم به این معنی که باید ببینیم انرژی جوانان به چه نحو استفاده شود. اگر قبول کنیم سنین جوانی نشاط، غرور، شتاب و … دارد باید این دوره را خوب اداره کنیم.


وی اضافه کرد: عده ای که در کشور حرف از جوانی می زنند دغدغه های جامعه و جوانان را می گویند با اینحال به وظایف یک وزراتخانه توجه ندارند. اگر بنا باشد در وزارت ورزش و جوانان مسائل و دغدغه های جوانان را اجرا کنیم چنین موضوعی هیچ وقت اتفاق نمی افتد و تا این لحظه در هیچ کدام از کشورهای دنیا هم اتفاق نیفتاده است.

وزیر روزش و جوانان با اشاره به جمله شهید باهنر که فرمودند: «تربیت راباید از جایی شروع کنیم که[جوانان] می پسندند و به نقطه ای ختم کنیم که مکتب می پسندد»، اضافه کرد: عرصه های فرهنگی و تربیتی معمولاً با استقبال جوانان روبه‌رو نمی شود از این جهت می بایست از راه علاقه و شور و شوق آنها وارد شویم که ورزش یکی از بهترین و مؤثرترین راه هاست و این ابزار در دست ماست.

عباسی در تبیین وظایف بخش جوانان وزارتخانه عنوان کرد: ما همه دوره های قبلی سازمان ملی جوانان را مرور کردیم و هم اینک همه کارهایی که قبلا در این سازمان انجام می شد را در برنامه کاری خود داریم با اینحال قسمتی از کارها و برنامه ها بر طبق دیدگاه کلی دولت تغییر کرده که آن از دست ما خارج است.

وی خطاب به معاونان جوانان استان ها گفت: برای امور تربیتی جوانان خود را از ورزش جدا نکینم تربیت و ورزش در بطن یکدیگرند. قاعده تربیت اسلامی امت نمونه است یعنی باید یک عده را تربیت کنیم که آنها دیگران را تربیت کنند این رویه باید برای مربیان ما تعریف شود.

وزیر ورزش و جوانان با مهم دانستن جلسات ستاد ساماندهی امرو جوانان اظهار داشت: ما نمی خواهیم به جای وزارتخانه های دیگر رفتار کنیم با این وجود این ستاد جایی برای جمع بندی و ارزیابی اعمال متولیان و ابزار های اجرایی و اطلاع رسانی آن به مردم است. وی اضافه کرد: وظیفه ما این است که بقیه را درمقایسه با مسائل جوانان حساس کنیم و به ابزار های متولی این مسائل و محاسبه و ارقام آن را که از پژوهش ها انتشار یافته گوشزد کنیم.

ما باید بدانیم دلیل ها چیست و رابطه معنی دار آنها را پیدا کنیم و آن را در دست ابزار های متولی قرار دهیم.

وزیر ورزش و جوانان در انتهای صحبت های خود در جمع معاونان فرهنگی و تربیتی و امور جوانان استان ها تأکید کرد: وزارت ورزش و جوانان سیاسی نیست با این وجود این به آن معنا نیست که در انتخابات کمپانی نکنیم حتی باید با استناد به مهم هایی که مقام معظم رهبری به دفعات در فرمایشاتشان فرمودند کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کنیم و با کمپانی گسترده در انتخابات، برای ایجاد حماسه سیاسی به وظیفه خود رفتار کنیم.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات