کد خبر : 5956
تاریخ انتشار : پنج شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۷:۴۷
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای پارک حاشیه بلوار ظفر در منطقه ۶ کرج به اسم دهقان فداکار نامگذاری می شود بسته هستند
34 views بازدید

پارک حاشیه بلوار ظفر در منطقه ۶ کرج به اسم دهقان فداکار نامگذاری می شود

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،  ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار که سال ۱۳۰۹ خورشیدی در میانه به دنیا آمد. ایشان در سال ۱۳۴۱ دهقان جوانی بود که در یک شب سرد پاییزی وقتی که به سوی زمین کشاورزی خود می‌رفت متوجه ریزش کوه ‌شد ایشان ناگهان یاد ده‌ها مسافر بی‌گناه و کودکان معصوم درون قطار افتاد. یک فانوس و یک اسلحه شکاری بهمراه […]

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج،  ریزعلی خواجوی یا دهقان فداکار که سال ۱۳۰۹ خورشیدی در میانه به دنیا آمد. ایشان در سال ۱۳۴۱ دهقان جوانی بود که در یک شب سرد پاییزی وقتی که به سوی زمین کشاورزی خود می‌رفت متوجه ریزش کوه ‌شد ایشان ناگهان یاد ده‌ها مسافر بی‌گناه و کودکان معصوم درون قطار افتاد.

یک فانوس و یک اسلحه شکاری بهمراه داشت. به سرعت به طرف ایستگاه دوید؛ با اینحال قطار حرکت کرده بود و اگر وارد تونل می‌شد، راننده بدون دید کافی، حتما با سنگ‌های انباشته روی ریل برخورد می‌کرد و فاجعه‌ای بزرگ به بار می‌آمد. در آن شب بارانی، لباسش را درآورد و به زحمت حریق زد.

داستانش را همگی خوانده‌ایم، سه روز قبل در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز درگذشت. ریزعلی خواجوی دهقان فداکار عصر روز یکشنبه پنجم آذرماه از شهر میانه به این بیمارستان انتقال یافت که در بدو ورود، در قسمت آی. سی. یو این مرکز تحت مراقبت قرار گرفت.وی که با علائم بیماری ذات الریه و کاهش هوشیاری در قسمت آی. سی. یو این مرکز تحت مراقبت قرار گرفته بود درگذشت.

دکتر اصغر نصیری با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و اقدام ارزشمند دهقان فداکار، گفت: مدیریت شهری کرج تصمیم گرفته است به پاس گرامیداشت یاد و خاطره دهقان فداکار، پارک حاشیه ای بلوار ظفر در منطقه ۶ را با اسم وی نامگذاری کند، امید است که کمیته نامگذاری نیز موافقت خود را با این رفتار اعلام کند.

ایشان در تشریح معلومات پارک گفته شده، عنوان کرد:  این پارک با اعتبار دو میلیارد ریال در مساحتی به متراژ هفت هزار و ۶۴۸ متر مربع با پیشرفت ۹۰ درصدی در حال تولید است و در آتی ای نزدیک به سود برداری می رسد.

شهردار کرج اضافه کرد: سه هزار و ۴۴۰ متر مربع محیط سبز و ۴۸۵ مترمربع زمین بازی در این پارک پیش بینی شده و نصب هفت عدد آلاچیق، ۴۰ نیمکت و ۲۰ سطل زباله، در مسیر پیش روی تجهیز این پارک محله ای قرار دارد.

در اینجا ضروری است این نکته اضافه شود ظرفیت پیشرفت این بوستان ۲۰۰ هکتار است.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات