کد خبر : 5104
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای کارگروه‌های تخصصی عرصه سالمنداندر کرج تشکیل می‌شود بسته هستند
22 views بازدید

کارگروه‌های تخصصی عرصه سالمنداندر کرج تشکیل می‌شود

‌به نوشته خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احمد خیری در بازدید از  سرای سالمندان کرج اظهار داشت: در دین اسلام احترام به بزرگان پیوسته مورد سفارش بوده و همه وظیفه داریم دنباله رو این فرهنگ نهادینه شده باشیم. معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی با تاکید بر تکریم سالمندان گفت: احادیث فراوانی پیرامون احترام بزرگان و پدر و مادر می باشد و باید […]

‌به نوشته خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، احمد خیری در بازدید از  سرای سالمندان کرج اظهار داشت: در دین اسلام احترام به بزرگان پیوسته مورد سفارش بوده و همه وظیفه داریم دنباله رو این فرهنگ نهادینه شده باشیم.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی با تاکید بر تکریم سالمندان گفت: احادیث فراوانی پیرامون احترام بزرگان و پدر و مادر می باشد و باید به این نکته توجه شود که نگاه اسلام هیچ گاه  به گونه‌ای نبوده و نیست که سالمندان جامعه را خارج از دایره کار و تلاش بداند، حتی اسلام فرد سالمند را انسانی محترم می‌داند و شخصیت ایشان را مورد احترام قرار می‌دهد.

خیری با بیان اینکه اسلام سالمند را با اسم فردی معرفی می کند که باید مورد تکریم باشد؛ چرا که به لحاظ جسمی با جوان ترها دارای اختلاف است، گفت: سالمندان کوله باری از تجربه  در طول سال‌ها زندگی به دست آورده اند و می بایست از این آزمایشات سود گیری شود.

وی گفت: معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج نیز با اسم تسهیل گر امور، وظیفه خود می داند غیر از بررسی نارسائی‌ها، برای افزایش موقعیت عاطفی، معیشتی، روحی و اجتماعی آنان نیز قدم بردارد.

این مسئول یادآور شد: مدیریت شهری و مدیران بایستی با بهره برداری از تمهیدات ضروری و همینطور سرکشی و شناسائی ضعف ها و قوت ها، حامی حقیقی این مراکز باشند و  ارایه خدمات نمایند.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج با بیان اینکه  سالمندان نیازهای گوناگونی دارند که باید به همه  آن‌ها جامه رفتار پوشاند، تاکید کرد: نیازهای عاطفی، معیشتی، تفریحی و از همه مهمتر هم کاری در امور اجتماعی را باید به روش جدی مورد استقبال قرار داد.

خیری با بیان اینکه به طرز قطع با پیش بینی و تشکیل کارگروه‌های تخصصی می‌شود نگاه خوب تری به سالمندان داشت، عنوان کرد: معاونت اجتماعی وظیفه خود می‌داند به این مسئله مهم بیش از قبلی بپردازد.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات