کد خبر : 6120
تاریخ انتشار : شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ - ۴:۰۵
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای کاهش آلودگی هوا با پیشرفت محیط سبز ممکن خواهد شد کاشت بیش از ۹۰۰ نهال در منطقه ۱۲ بسته هستند
17 views بازدید

کاهش آلودگی هوا با پیشرفت محیط سبز ممکن خواهد شد کاشت بیش از ۹۰۰ نهال در منطقه ۱۲

عطایی تاکید کرد:کاهش آلودگی هوا با پیشرفت محیط سبز ممکن خواهد شد/ کاشت بیش از ۹۰۰ نهال در منطقه ۱۲ مدیرعامل سازمان سیما، منظر و محیط سبز شهری شهرداری کرج پیشرفت محیط سبزکاشت نهال های ورودی ماهدشت را عنصری بنیادی در کاهش آلودگی هوا گفت. حسین عطایی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به کاشت بیش از ۹۰۰ […]

عطایی تاکید کرد:
کاهش آلودگی هوا با پیشرفت محیط سبز ممکن خواهد شد/ کاشت بیش از ۹۰۰ نهال در منطقه ۱۲

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و محیط سبز شهری شهرداری کرج پیشرفت محیط سبزکاشت نهال های ورودی ماهدشت را عنصری بنیادی در کاهش آلودگی هوا گفت.

حسین عطایی در گفتگو با پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به کاشت بیش از ۹۰۰ نهال در ورودی ماهدشت اظهار داشت:  با استناد به گسترش ریزگردها و آلاینده های هوا کاشت نهال و پیشرفت محیط سبز  در شهر می توانند نقش مثبتی در کاهش آلودگی هوا داشته  باشد و سلامت هوا را در آتی تضمین کند.

وی با بیان اینکه در سال های واپسین  بیننده آلودگی بیشتری در هوای کلانشهر ها  بوده ایم و هوای کرج نیز مستثنی از این امر نبوده است گفت: به دلیل آنکه درختان با اسم ریه های شهرها، پیوسته بیشترین نقش را در تصفیه هوا و پالایندگی محیط داشته و دارند ضروری است با اتخاذ تدابیر ویژه سهم آنها را در این خصوص گسترش داد و شرایط را افزایش بخشید.
 
عطایی ادامه داد: پیرامون همین مسئله  جمعه قبلی همزمان با شروع عملیات جمعه جهادی در  منطقه ۱۲ اقدام به کاشت درختان  پالاینده هوا کردیم که  تا اینجای کار بیش از ۹۰۰ نهال در این منطقه  غرس شده است.
 
این مسئول با اشاره به کاشت نهال های کاج تهران ، سرو تبری، توت نرک و نارون با نگاه پیشرفت سرانه محیط سبز در ورودی جاده کرج از سمت ماهدشت تا فرودگاه پیغام  بیان داشت: نقش محیط سبز و درختان در کاهش آلودگی در شهر ها به همگان ثابت شده به طوری که با استناد به بررسی ها به رفتار آمده واضح شده یک درخت در سال به طرز متوسط دو کیلوگرم اکسیژن تولید می‌کند میزان اکسیژن آزاد شده به وسیله درختان پهن برگ در یک هکتار بین دو هزار و ۵۰۰ تا سه هزار کیلوگرم بوده و می‌تواند نیاز ۱۰ انسان را تامین نماید و در  این میان درخت کاج تهران نیز بهترین پالاینده هوا در گروه سوزنی برگان  می باشد.

وی به علاوه از طرف دیگر از کاشت تعداد فراوانی درختچه در این مکان نیز اطلاع داد و گفت: با استناد به بر آورد انجام شده حدود شش هزار و ۵۰۰ اصله  نهال و تعداد فراوانی درختچه مانند اسپیره، ارغوان، زرشک، پیروکانتا، پامپاس گراس، شیرخشت و طاووسی به متراژ پنج کیلومتر در این منطقه کاشته که غیر از اینکه به زیبایی ورودی شهر می افزاید از بوی حلقه دره  در این مکان نیز کاسته و باعث آرایش منظر در این منطقه می شود.
 
عطایی در تشریح تامین آب این درختان تاکید کرد: با استناد به شرایط بحران آب در سطح کشور شیوه آبیاری این درختان از روش سیستم قطره ای به طرز ی مدیریت خواهد شد که در مصرف آب صرفه جویی با استناد به نیاز آبی درختان آبیاری انجام شود.
 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و محیط سبز شهری شهرداری کرج در حاشیه سخنان خود به تغییر اقلیم و کاهش بارندگی در سال های واپسین نیز اشاره نمود و اذعان داشت: یک درخت در مدت یک سال با انجام رفتار تبخیر و تعرق به اندازه ۲۵۰- ۴۰۰ لیتر آب را به روش بخار از خود متصاعد می‌کند و این مقدار در گیاهان مختلف دارای اختلاف است و هوای منطقه را خنک تر می کند که این مسئله هم می تواند راه حلی خوب در خنک کردن و سلامت هوای شهر باشد.
 
این مسئول در قسمت پایانی سخنان خود گفت: امید است بتوانیم با کاشت  گیاهان سهم کوچکی در پاک شدن هوا داشته باشیم و  با پیشرفت محیط سبز  تا حدی سلامت هوا را برای آتی شهر تضمین کنیم .

سازمان پارک نهال درخت آلودگی شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات