کد خبر : 6059
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - ۲:۱۰
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای کاهش وزن با رژیم غذایی چرب! بسته هستند
21 views بازدید

کاهش وزن با رژیم غذایی چرب!

کاهش وزن با رژیم غذایی چرب! یک تیم از دانش پژوهان راهی را کشف کرده‌اند که به موش‌ها اجازه می‌دهد چربی‌ها را مصرف و به قلب خود وارد کنند، بدون اینکه چاق شوند.این شیوه می‌تواند به طرز معمول در درمان و جلوگیری از چاقی انسان‌ها در آتی مورد بهره برداری قرار بگیرد. پایگاه خبری مدیریت شهری کرح – مجله شهروندی: یک تیم […]


کاهش وزن با رژیم غذایی چرب!

یک تیم از دانش پژوهان راهی را کشف کرده‌اند که به موش‌ها اجازه می‌دهد چربی‌ها را مصرف و به قلب خود وارد کنند، بدون اینکه چاق شوند.این شیوه می‌تواند به طرز معمول در درمان و جلوگیری از چاقی انسان‌ها در آتی مورد بهره برداری قرار بگیرد.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرح – مجله شهروندی: یک تیم از دانش پژوهان راهی را کشف کرده‌اند که به موش‌ها اجازه می‌دهد چربی‌ها را مصرف و به قلب خود وارد کنند، بدون اینکه چاق شوند.این شیوه می‌تواند به طرز معمول در درمان و جلوگیری از چاقی انسان‌ها در آتی مورد بهره برداری قرار بگیرد.محققان سیستم سیگنالینگ موسوم به مسیر سیگنالینگ Hedgehog که در ایجاد سلول در تمامی بدن دخیل است، دستکاری کردند.گروهی از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن موفق به انجام این شیوه در موش‌ها شدند که در معرض نمایش گذاشته است در آتی یک مسیر دارویی شبیه به برای انسان ایجاد خواهد شددانش پژوهان با بهره برداری از ژن‌ها موش‌ها را افزایش دادند، همزمان با اینکه موش‌ها مقدار فراوانی چربی را مصرف می‌کردند.
 
نتایج تحقیق نشان داد که با اینکه موش‌های حاوی چنین رژیم غذایی شدیدا چاق نشدند، با اینحال موش‌های آزمایشگاهی که ژن‌های ویژه نداشتند، چاق شدند.دانش پژوهان با تحریک مسیر سیگنالینگ و پروتئین‌های مرتبط با سلول‌های چربی، از انباشت و ذخیره قطرات چربی در سلول‌های چربی موش جلوگیری کردند.دانش پژوهان اعتقاد دارند اگر قادر باشند پیشنهادهایی را جهت هدف‌گیری دقیق سلول‌های چربی بیابند، اکتیو شدن مسیر می‌تواند در مبارزه با چاقی مفید باشد.یافته‌ها نشان می‌دهد که مسیر سیگنالینگ hedgehog به سلول اجازه افزایش بیش از یک اندازه واضح را نمی‌دهد. به علاوه از طرف دیگر سطح پایین قند خون را برای موش‌های تحت تست حفظ کرد.
 
فنکسین لانگ” گفت: گسترش چربی به دلیل گسترش میزان سلول‌های چربی است. هر سلول چربی بزرگتر می‌شود تا بتواند قطرات چربی بزرگتری را نگه دارد.وی اضافه کرد: ما در این رژیم غذایی به طرز عمده وزن را با سلول‌های چربی بزرگتر اضافه می‌کنیم، که این با گسترش تعداد سلول‌های چربی مغایر است.

دانش پژوهان اعتقاد دارند بررسی ها بیشتر برای این روند انجام خواهد شد تا روی انسان با موفقیت انجام شود. ولی باید گفت، این شیوه می‌تواند با اسم راهی تازه در درمان چاقی استفاده شود.وی می‌افزاید که موش‌های مورد بهره برداری در این تحقیق، رژیم غذایی با چربی بالا مصرف کردند با اینحال وزن‌شان گسترش پیدا نکرد. در باب انسان‌، مصرف بسیار چربی دلیل چاقی می‌شود.”لانگ” گفت: پیاده‌سازی یافته‌ها برای انسان می‌تواند سخت باشد و هر دارویی که این مسیر را اکتیو می‌کند باید دقیقا مورد هدف قرار گیرد تا از عوارض جانبی ممکن جلوگیری شود.

عده ای از انواع واضح سرطان به فعالیت بسیار مسیر سیگنالینگ hedgehog مرتبط است. ولی باید گفت، به ذهن خطور میکند که این سیستم در موش‌ها و انسان‌ها به همان شیوه رفتار می‌کند و می‌توان آن را برای درمان چاقی هدف قرار داد.بیش از یک سوم جمعیت بالغ در ایالات متحده آمریکا چاق هستند. هزینه سالیانه مردم در این کشور برای درمان چاقی بیش از ۱۴۷ میلیارد دلار است. مردم چاق بیشتر در معرض ابتلا به سرطان، دیابت، حمله قلبی و سکته مغزی هستند.

محسن راعی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات