کد خبر : 3850
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای کرجی بودن یک امتیاز است هویت فرهنگی اجتماعی کرج باید تعریف شود بسته هستند
19 views بازدید

کرجی بودن یک امتیاز است هویت فرهنگی اجتماعی کرج باید تعریف شود

سعید فیروزگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، تدوین و تعریف هویت شهری را لازمه ایجاد تعلق شهروندان به محل سکونت شان عنوان کرد و اظهار داشت: این پرهیز و کناره گیری از هویت کرجی بودن که امروز به یک اپیدمی میان شهروندان ساکن این کلانشهر مبدل شده، آفتی است که باید به دلیل تدبیر و چاره اندیشی مدیران، برچیده شود. فیروزگاه […]

سعید فیروزگاه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، تدوین و تعریف هویت شهری را لازمه ایجاد تعلق شهروندان به محل سکونت شان عنوان کرد و اظهار داشت: این پرهیز و کناره گیری از هویت کرجی بودن که امروز به یک اپیدمی میان شهروندان ساکن این کلانشهر مبدل شده، آفتی است که باید به دلیل تدبیر و چاره اندیشی مدیران، برچیده شود.

فیروزگاه با اشاره به اینکه مردم در شرایط بی هویتی، تعلق و دلبستگی ای به محل زندگی شان ندارند، اضافه کرد: در این شرایط شهروندان برای دفاع از حریم و حدود جغرافیایی و فرهنگی خود کمتر تلاش می کنند که این یک آسیب اجتماعی به شمار می آید.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از ما به دفعات و به دفعات درمقایسه با جرم خیز بودن این کلانشهر شنیده و یا حتی در این باره سخن گفته ایم، با اینحال حقیقت این است که بیشترین میزان جرائم در نمونه دیگری از شهرهای کشور اتفاق می افتد با اینحال آن شهر را با عنصر های و مکان فرهنگی و صنعتی اش می شناسند.

فیروزگاه ادامه داد: در عین حال کرج که از بسیاری جهات حاوی سابقه، اعتبار و مکان می باشد، با آگهی منفی صورت گرفته با اسم یک شهر جرم خیز و پرتخلف از آن یاد می شود.

به گفته این مسئول، کرج در عرصه صنعت بسیار غنی است، از لحاظ فرهنگ ایثار و شهادت محل ولادت بسیاری از شهدا و ایثارگران جبهه حق علیه باطل بوده و بیشترین تعداد شهدای مدافع حرم در دست به این خطه است.

وی اذعان داشت: کرج دو هزار و ۸۰۰ هیئت ثبت شده دارد و شهدایی از قبیل کیانپور که قفل عملیات کربلای ۵ به دست ایشان شکسته شد، در دست به این منطقه می باشد که روی این ارزش ها کمتر تاکید شده و کسی نتوانسته کرج را با این شاخصه های بسیار ارزشمند بشناسد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر کرج یادآور شد: به علاوه از طرف دیگر با استناد به دارایی های تاریخی منطقه از قبیل تپه های افشاریه، سد کرج و قدمت ۴۰۰۰ ساله ساوجبلاغ می توانستیم هویت فرهنگی خوبی برای شهرمان تعریف کنیم.

وی با تصریح بر اینکه باید کرجی بودن را به یک ارزش و امتیاز برای ساکنان این آب و خاک مبدل کنیم، اضافه کرد: بخش عمده تلاش بنده در لحظه ریاست کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر و تشکیل کارگروه فرهنگی برای شکل دهی به این هویت معطوف بود که به بهانه هایی ناتمام ماند. لیکن ضروری است با استمرار این رسم و خدمات رسانی ابزار های مختلف بخصوص بخش های فرهنگی به این هدف دست یافته و نتایج مطلوب را کسب کنیم.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات