کد خبر : 3423
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۸
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای کلاهبرداری ۴۰۰۰ میلیارد تومانی در کرج بسته هستند
17 views بازدید

کلاهبرداری ۴۰۰۰ میلیارد تومانی در کرج

به نوشته خبر البرز با استناد به گفته ایسنا، فرشید ترابی اظهار کرد: سازمان نظام صنفی کشاورزی باید برای واحدهای تولیدی، مجوز فعالیت صادر کند تا آن‌ها اجازه فعالیت داشته باشند با اینحال کمپانی پرورش‌دهنده ورمی کمپوست با مدیریت الف.شریفی که در استان البرز فعالیت می‌کرد هیچ مجوزی از این سازمان نداشت.   وی اضافه کرد: سازمان نظام صنفی کشاورزی با […]


به نوشته خبر البرز با استناد به گفته ایسنا، فرشید ترابی اظهار کرد: سازمان نظام صنفی کشاورزی باید برای واحدهای تولیدی، مجوز فعالیت صادر کند تا آن‌ها اجازه فعالیت داشته باشند با اینحال کمپانی پرورش‌دهنده ورمی کمپوست با مدیریت الف.شریفی که در استان البرز فعالیت می‌کرد هیچ مجوزی از این سازمان نداشت.


 


وی اضافه کرد: سازمان نظام صنفی کشاورزی با سابقه‌ای حدود دو سال قدرت اجرایی و برخورد با متخلفان را از قبیل پلمپ کردن واحدهای بدون مجوز نداشت.


 


مدیرکل سازمان نظام صنفی کشاورزی استان البرز ادامه داد: کمپانی تولیدکننده ورمی کمپوست که چندی قبل از تعداد بسیاری از سرمایه‌گذاران کلاهبرداری کرده اعلام کرده بود که با هم کاری سازمان نظام صنفی کشاورزی و سازمان فنی و حرفه‌ای استان اقدام به اجرا کلاس‌های آموزشی پرورش ورمی کمپوست کرده همزمان با اینکه کلاس‌های آموزشی که تحت نظارت و هم کاری این دو سازمان برگزار شده حدود دو ماه است که در سطح کشوری و استانی شروع شده و هیچ ارتباطی با این تولیدکننده ندارد.


 


ترابی تاکید کرد: اگر سازمان نظام صنفی کشاورزی از آگهی نادرست این تولیدکننده مطلع بود حتما مراتب را به اطلاع عموم و مردم ایران می‌رساند تا چنین اتفاقی به وقوع نپیوندد.


 


یکی از بزرگترین کمپانی‌های تولید کننده ورمی کمپوست که از ۲۶ ماه قبلی با آگهی گسترده شبکه‌های استان البرز موفق به جذب تعداد بسیاری از سرمایه‌گذاران شده بود، چندی است با گرفتن حدود ۴۰۰۰ ملیلیارد تومان از متقاضیان سرمایه‌گذاری سرنوشت نامشخصی یافته که با این وجود معاون سیاسی و انتظامی فرماندار کرج از مالباختگان سرمایه‌گذاری در کمپانی تولیدکننده “ورمی کمپوست ” خواست با مراجعه به دادسرای جنایی (ناحیه یک) کرج برنامه شکایت کنند.


 


به نوشته ایسنا، بیش از ۲۷۰۰ کرم خاکی در طبیعت می باشد که با کاوش خاک و تغذیه عنصر های موجود در خاک دلیل گسترش قدرت باروری آن می‌شود. ورمی کمپوست نیز حاصل تغذیه کرم‌های قرمزو حلقوی بارانی است و کالا این روند، کود آلی است که یکی از غنی‌ترین کودهای مشهور در دنیا به شمار می‌رود و دلیل افزایش و استحکام ساختمان خاک و گسترش عملکرد گیاهان می‌شود که این تولیدکننده درمقایسه با تولید و پرورش دو ماهه کرم خاکی اقدام کرده بود.


 


با این شرایط، متقاضیان هر سبد محتوی ۱۲ کیلوگرم کود را ۲۴ هزار تومان از کمپانی ذکر شده می‌خریدند و کمپانی نیز متعهد می‌شد در خاتمه پیمان، هر سبد تکمیل سود‌برداری را به هزینه ۳۰ هزار تومان از خریداران بخرد.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات