کد خبر : 3193
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۳
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای کنترل و کاهش طلاق در البرز نیازمند همگرایی تمام ابزار‌های استان است بسته هستند
26 views بازدید

کنترل و کاهش طلاق در البرز نیازمند همگرایی تمام ابزار‌های استان است

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی به‌نقل از روابط‌عمومی دفتر نماینده با این وجود‌فقیه در استان البرز، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در کارگروه ویژه ابزار‌های ذی‌ربط در برنامه ملی کاهش طلاق که ذیل راهبرد سوم نقشه‌ مهندسی فرهنگی کل کشور تشکیل شد؛ ضمن تسلیت فرارسیدن روزهای شهادت حضرت صدیقه‌ طاهره (س)، با اشاره به جای نگران‌کننده استان البرز در آمارهای کشوری طلاق […]


به نوشته پایگاه اطلاع رسانی سایتهای اینترنتی به‌نقل از روابط‌عمومی دفتر نماینده با این وجود‌فقیه در استان البرز، آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی در کارگروه ویژه ابزار‌های ذی‌ربط در برنامه ملی کاهش طلاق که ذیل راهبرد سوم نقشه‌ مهندسی فرهنگی کل کشور تشکیل شد؛ ضمن تسلیت فرارسیدن روزهای شهادت حضرت صدیقه‌ طاهره (س)، با اشاره به جای نگران‌کننده استان البرز در آمارهای کشوری طلاق اظهار داشت: اصل بنیادی در کاهش نرخ طلاق، تقویت پیوندهای خانوادگی به کمک شیوه‌های متعدد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.


وی اضافه کرد: آمارها بیانگر نرخ نزدیک به ۵۰‌درصدی طلاق در این استان است که حتی اگر در حقیقت، کمتر از این مقدار نیز باشد، بازهم بیانگر شرایطی حاد است که باعث شده کنترل طلاق، مسئله‌ اول استان البرز باشد.


وی با تأکید بر احساس مسئولیت همه‌ ارگان‌ها و نهادها در این مسئله، گفت: عمده مسئولیت این است که در این عرصه جزیره‌ای رفتار نشود و همه‌ سری‌ها به شکل همسو و همگرا به اجرای برنامه‌های خود پیرامون این مسئله بپردازند.


نماینده با این وجود‌فقیه در البرز با اشاره به تبعات محیط مجازی، اضافه کرد: اینکه الان بگوییم عامل طلاق اعتیاد، عامل اعتیاد بیکاری، عامل بیکاری اقتصاد و آن‌هم مسئله‌ای کشوری است و نمی‌توان پیرامون آن کاری کرد، سخنی صحیح نیست، چراکه در سال قبلی، محیط مجازی در مقام‌ اول عوامل طلاق در استان و جلوتر از عامل اعتیاد قرار گرفته بود.


امام‌جمعه‌ کرج با بیان اینکه این مسئله از اعتیاد هم نگران‌کننده‌تر است، گفت: جلسات مشاوره و آموزش قبل از ازدواج به ‌تنهایی کافی نیست و آموزش‌های خانوادگی و اجتماعی باید به ‌طور مداوم برای خانواده‌ها برگزار شود.


وی توصیه برنامه درسی با مسئله “روابط و حقوق خانواده” در پایه‌های دبیرستانی را نیز مؤثر ارزیابی کرد و اضافه کرد: استان البرز می‌تواند در عرصه‌ اجرای این برنامه به‌صورت آزمون، در کشور پیشگام باشد.


آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به توان صداوسیما در ایجاد موج تبلیغاتی در مواردی مانند جام جهانی، گفت: ورود جدی صداوسیما در محیط استان و حتی کشور، تأثیر چشم‌گیری در کنترل مسئله‌ طلاق و کاهش آن می‌تواند داشته باشد.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات