کد خبر : 5580
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۳:۱۸
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای گره ترافیکی شرق به غرب ورودی کرج باز می شود بسته هستند
15 views بازدید

گره ترافیکی شرق به غرب ورودی کرج باز می شود

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اگر استهلاك خودروها و مصرف بالای سوخت را فاکتور بگیریم هدر رفتن وقت و آلودگی محيط زیست که روی سلامت جسمی، روحی، روانی مردم تاثیر می گذارد، ارمغان این معضل ملی برای البرز نشینان است. ترافیک این شهر با استناد به نزدیکی به تهران و همجوار بودن با جاهای خوش آب و هوا و تفریحی همه روزه به […]

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، اگر استهلاك خودروها و مصرف بالای سوخت را فاکتور بگیریم هدر رفتن وقت و آلودگی محيط زیست که روی سلامت جسمی، روحی، روانی مردم تاثیر می گذارد، ارمغان این معضل ملی برای البرز نشینان است. ترافیک این شهر با استناد به نزدیکی به تهران و همجوار بودن با جاهای خوش آب و هوا و تفریحی همه روزه به ویژه تعطیلات آخر هفته ترافیک سنگینی را بر شهروندان و مسافرین تحمیل می کند. حجم بالای ترافیک پل فردیس و کلاک مرتبط به اتوبان تهران – کرج – قزوین است، تعریض این محدوده از اتوبان قطعه ای از پازل حل معمای ترافیک ورودی کلانشهر کرج است.

. آلودگی‌های صوتی، خستگی‌های مزمن جسمی و مصرف سوخت، آستانه تحمل مردم را کاهش می‌دهد و استرس، اضطراب و پرخاشگری را بیشتر می‌کند. وقتی شهروندان هر روز ناچار هستند ساعات فراوانی را در ترافیک معطل شوند، بی‌تردید دچار کسالت و خستگی خواهند شد و از جهت دیگر بخش عمده‌ای از وقت مفید خود را در ترافیک از دست می‌دهند.

از جهت دیگر نبود آرامش رانندگان دلیل رخ داد حوادث ترافیکی هستند و حتی وقتی که سانحه فوت یا جرح نداشته باشد آرامش اجتماعی را به هم می‌زند و ممکن است منجر به رفتارهای غیرطبیعی جدی شود که در کمال تاسف برای مردم عادی شده و شهروندان بی‌اختلاف از این مساله می گذرند.

این ترافیک به ویژه لحظه غروب به توجه به حجم بالای ترافیک خط اضطراری این اتوبان هم به وسیله خودروها اشغال می شود و در رفتار هیچگونه راهی برای خلاصی از ترافیک نیست و به ناچار باید ساعت ها در ترافیک ماند، حال شهرداری چه مسئولیتی در قبال اینگونه مشکلات دارد چه برنامه ریزی هایی در این خصوص  صورت گرفته است.

گفتگو با عده ای از رانندگان خود حاکی از نارضایتی آنان است، نشستن طولانی پشت فرمان اتومبیل، خستگی ناشی از عدم تحرک، آلودگی زیست محیطی، عدم رعایت مقررات و قانون های راهنمایی و رانندگی، هدر رفت سوخت، استاندارد نبودن خودروها و خیابان‌ها به‌ ویژه از موضوعاتی بود که رانندگان به آن اشاره کردند.

به گفته مجتبی غفارزاده مدیریت عملیات برنامه تعریض اتوبان تهران – کرج طول محدوده تعریض ۷۸۰ مترمربع با عرض مفید ۱۵ مترمربع می باشد که با بهره برداری از ورودی تازه در محدوده پل کلاک از ورود خودروها سنگین به اتوبان جلوگیری وباعث  کاهش بار ترافیکی می شود.

وی به علاوه از طرف دیگر خاطر نشان کرد: با برنامه ریزهای صورت گرفته و در راستای رضایتمندی شهروندان این عملیات با حداکثر سرعت تا انتهای آبان ماه سال جاری به سود برداری می رسد.

احمد افضلی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرج، نیز بیان میکند: عملیات تعریض آزاد راه کرج – تهران واقع در محدوده پل کلاک با نیت روان سازی جریان ترافیک این آزادراه به اجرا درآمده است.

این عملیات به علاوه از طرف دیگر باعث ورود وسایل نقلیه سنگین به مسیر مکانیزه شده می شود تا از این طریق از ورود این خودروها به داخل اتوبان خوداری و بسیاری از مشکلات برطرف شوند.

این مسئول با تاکید بر اینکه این اعمال در روانسازی ترافیک شهری نقش چشمگیری دارند، یادآور شد: اصلاحات بوجود آمده با تکیه بر اعمال کارشناسی و به منظور کاهش حجم ترافیک و گسترش ایمنی در سطح شهر صورت می پذیرد.

ایشان در انتهای خاطر نشان کرد: ایمن سازی محورهای اصلی و فرعی در جاهای پرتردد و پر ترافیک سطح شهر به ویژه اتوبان تهران – کرج که با حجم ترافیک سنگین همراه است به منظور پیشگیری از تصادفات و ارتقای سطح ایمنی شهروندان و کاهش هدر رفت وقت مسافران و صرفه جویی در مصرف سوخت و به تبع ان کاهش آلودگی هوا صورت می گیرد.

در جامعه‌ای که تاثیر ترافیک نقش بسیار جدی در روابط خانوادگی و اجتماعی دارد به طرز طبیعی نمی توان به این مسئله مهم کم توجه بود.
 

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات