کد خبر : 6378
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ - ۸:۵۶
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۵ شیوه فوق‌العاده برای مردم بی تحرک و فعالیت در محل کار! بسته هستند
9 views بازدید

۵ شیوه فوق‌العاده برای مردم بی تحرک و فعالیت در محل کار!

۵ شیوه فوق‌العاده برای مردم بی تحرک و فعالیت در محل کار! اکثر لحظه خود را بر روی میز کار می‌گذرانید؟ آیا این امر باعث شده که خسته و تنبل شوید؟ با اینکه نشستن پشت میز کار تنها راهی است که میتوانید کار خود را انجام دهید با اینحال از مضرات متعددی برای شما، خصوصاً در بلندمدت، دارا است. با ما همراه باشید تا […]


۵ شیوه فوق‌العاده برای مردم بی تحرک و فعالیت در محل کار!

اکثر لحظه خود را بر روی میز کار می‌گذرانید؟ آیا این امر باعث شده که خسته و تنبل شوید؟ با اینکه نشستن پشت میز کار تنها راهی است که میتوانید کار خود را انجام دهید با اینحال از مضرات متعددی برای شما، خصوصاً در بلندمدت، دارا است. با ما همراه باشید تا ۵ شیوه برای داشتن فعالیت در محل کار به مردم بی تحرک معرفی کنیم.

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج – مجله شهروندی: اکثر لحظه خود را بر روی میز کار می‌گذرانید؟ آیا این امر باعث شده که خسته و تنبل شوید؟ با اینکه نشستن پشت میز کار تنها راهی است که میتوانید کار خود را انجام دهید با اینحال از مضرات متعددی برای شما، خصوصاً در بلندمدت، دارا است. با ما همراه باشید تا ۵ شیوه برای داشتن فعالیت در محل کار به مردم بی تحرک معرفی کنیم. با انجام این ۵ شیوه، از خطرات ناشی از نشستن پشت میز برای مردم بی تحرک کاسته شده و بر سلامتی شما اضافه می‌شود.
 
۱فعالیت بر روی میز کار:

عده ای کمپانی‌ها و یا دفاتر اداری از ساعت کاری مناسبی برخوردارند و وقت آزادِ قابل قبولی برای کارمند خود باقی می‌گذارند، به گونه‌ای که کارمند می‌توان یک الی دو ساعت از این وقت آزاد را صرف رفتن به باشگاه کند. ولی باید گفت، عده ای کمپانی‌ها نیز هستند که ساعات کاری‌شان به گونه‌ای است که کارمند آن‌چنان وقت آزاد ندارد. از آن‌جا که نشستنِ طولانی‌مدت بر روی صندلی می‌تواند باعث محدود شدن جریان خون شده و درد عضلات را بهمراه داشته باشد، لذا اگر شما نیز جزو کارمندان یکی از این‌گونه کمپانی‌ها هستید، و یا به هر دلیل وقت کافی برای ورزش ندارید و از جمه مردم بی تحرک هستید، میتوانید در لحظه کار ورزش کنید و فعالیت داشته باشید.
 
برای داشتنِ فعالیت هر روزه نیازی نیست حتماً هر روز ورزش سخت و فعالیتی شدید را تجربه کنید. خیر! در همان محل کار میتوانید عده ای فعالیت‌های ساده، از قبیل حرکات کششی، را انجام دهید و باعث افزایش ایجاد و خو و گسترش انرژی خود شوید.
 
۲پیاده رفتن تا محل کار:

به توجه به آن که امکان دارد محل زندگی شما به محل کارتان نزدیک نباشد، با اینحال میتوانید نقطه‌ای واضح را برای شروع پیاده روی تا محل کار انتخاب کنید و هر روز آن فاصله را تا محل کار پیاده بروید. با این کار میتوانید مقدار ضروری فعالیت هر روزه را انجام دهید. به علاوه از طرف دیگر یک اتومبیل از اتومبیل‌های سطح شهر کمتر می‌شود و از این حیث میتوانید به حفظ محیط‌ زیست نیز کمک کنید.
 
به توجه به آن که بهره برداری از پله‌ها امری نیست که خواهان آن باشید، خصوصاً اگر دیر به محل کار برسید، با اینحال چنین عملی، یعنی بهره برداری از پله‌ها و عدم بهره برداری از آسانسور، نیز موردی است که می‌تواند باعث گسترش فعالیت هر روزه‌ی شما شده و انرژی‌تان را گسترش دهد.
 
۳برخاستن از صندلی به روش مکرر:

نشستن طولانی‌مدت می‌تواند باعث خستگی و ملال شما شود و نتیجتاً کاهش بازدهی‌تان را بهمراه داشته باشد. از اینرو سعی کنید در طول ساعات کاری، به دفعات و به دفعات از جای خود برخیزید و با همکاران خود گفتگویی داشته باشید. این گزینه امکان دارد پیش از هرچیز با اسم یک اتلاف وقت نگریسته شود، با اینحال اینگونه نیست و باعث افزایش موقعیت ذهنی‌تان شده و از خسته شدن زودهنگام‌تان جلوگیری می‌کند.
 
۴نشستن بر روی توپ باشگاهی:

 
نشستن بر روی صندلی اداری مضرات ویژه خود را بهمراه دارد و باعث خسته شدن‌تان می‌شود. لذا به جای صندلی اداری سعی کنید از یک توپ باشگاهی استفاده کنید و در لحظه کار بر روی آن بنشینید. این کار باعث پیشگیری از درد پشت شده و دلیل می‌شود که در لحظه کار نیز کالری‌های فراوانی را بسوزانید. به علاوه از طرف دیگر نشستن بر روی یک توپ باشگاهی در لحظه کار سرگرم‌کننده است و احساس بهتری را به نسبت نشستن بر روی صندلی اداری بهمراه دارد.
 
۵ایستاده کار کردن
:

عموماً کارها به روش نشسته بر روی میز انجام می‌شوند، با اینحال می‌شود گاهی ایستاده کارها را انجام داد. سعی کنید در هر ساعت چند دقیقه ایستاده کار کنید تا از خطرات ناشی از نشستن طولانی‌مدت، مانند دیابت و مشکلات قلبی، کاسته شود. افزون بر این، ایستاده کار کردن در کالری‌سوزی نیز مفید است.

محسن راعی

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات