کد خبر : 3682
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۶
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۱۰ شیوه خانگی رفع بوی بد کفش چرم کتان ورزشی بسته هستند
62 views بازدید

۱۰ شیوه خانگی رفع بوی بد کفش چرم کتان ورزشی

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج- مجله شهروندی: بسیاری از عوامل از نمونه باکتری، تعرق پا و یا دیگر آسیب های ممکن پا می تواند باعث بو گرفتن کفش ها شوند. همان شکلی که که اشاره شد رعایت بهداشت عمومی و شستشوی مداوم پاها می تواند بهترین راه حل برای جلوگیری از بوگرفتن کفش ها باشد ولی باید گفت عده ای از روشهای خانگی می توانند […]

پایگاه خبری مدیریت شهری کرج- مجله شهروندی: بسیاری از عوامل از نمونه باکتری، تعرق پا و یا دیگر آسیب های ممکن پا می تواند باعث بو گرفتن کفش ها شوند. همان شکلی که که اشاره شد رعایت بهداشت عمومی و شستشوی مداوم پاها می تواند بهترین راه حل برای جلوگیری از بوگرفتن کفش ها باشد ولی باید گفت عده ای از روشهای خانگی می توانند اندکی موقعیت را بهتر کنند.

جوش شیرین

اگر کفش های ورزشی یا معمولی تان بو گرفته، کمی جوش شیرین داخل آن ریخته و اجازه دهید که تا صبح در داخل کفش های تان باقی بماند. صبح پودرها را تکانده و آنها را از داخل کفش خود خارج کنید. یادتان باشد که در باب کفش های چرم این کار را انجام ندهید چرا که دلیل خشک شدن کفش تان خواهد شد.

به علاوه از طرف دیگر قادر اید در داخل جوراب های کهنه و قدیمی خود ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین ریخته و قسمت انگشتان آن را با این ماده پر کنید. جوراب ها را در طول شب در داخل کفش قرار دهید. لحظه صبح جوراب های محتوی جوش شیرین را خارج کرده و یقینا بوی بهتری را در داخل کفش های تان استشمام خواهید کرد.

ورقه ای از پارچه ای نرم و تمیز

وقتی که کفش های تان بو گرفته، در داخل هر یک از آنها یک تکه پارچه نرم قرار دهید و اجازه دهید در طول شب در داخل کفش ها باقی بماند. یادتان باشد در لحظه صبح و قبل از پوشیدن آنها پارچه ها را از داخل کفش ها خارج کنید.

بد نیست از مکان هایی که احتمال بو گرفتن آنها زیاد است نیز مراقبت بیشتری کنید. با اسم مثال اگر در باشگاه ورزشی یک کمد به شما داده شده، یک دستمال خشک کن را در پایین کیف ویژه باشگاه خود قرار دهید و اجازه دهید همان جا بماند. بینی شما کمک خواهد نمود که متوجه شوید که چه موقع آن دستمال را با دستمال تازه دیگری جانشین کنید.

نمک

بسیاری از کفش هایی که در آنها از الیافی چون کنف استفاده شده، مستعد بو گرفتن هستند و این موضوع خصوصا وقتی که کفش تان را در فصل تابستان و بدون جوراب می پوشید گسترش پیدا می کند. با پاشیدن اندکی نمک به داخل آن کفش ها قادر اید موقعیت را بهتر کنید.

عصاره روغن ها

چند قطره از عصاره روغن هایی چون، اوکالیپتوس، میخک و یا روغن درخت چای را در داخل کفش خود بریزید. این کار را مستقیم انجام ندهید و با یک برگ کاغذ یا دستمال تمیز آغشته شده به یکی از این روغن ها دلیل کاهش میزان بوی بد کفش خود شوید.

الکل

اندکی الکل را روی بخش ها کثیف و بو گرفته کفش خود بریزید. الکل نه تنها دلیل از بین رفتن بوی بد کفش می شود حتی باعث ضدعفونی کردن کفش های تان نیز می شود.

چای کیسه ای سیاه

چای سیاه حاوی ماده ای به اسم «تانن» است. این ماده می تواند در از بین بردن باکتری هایی که در کفش های تان تجمع یافته اند کمکرسان باشد. به علاوه از طرف دیگر به از بین بردن بوی بد کفش نیز کمک می کند.

چای های کیسه ای را به مدت ۲ تا ۳ دقیقه در داخل آب جوش قرار دهید. آنها را از داخل آب خارج کرده و اجازه دهید تا خشک شوند. سپس آنها را به مدت یک ساعت در داخل کفش تان قرار دهید. وقتی که آنها را از داخل کفش های تان خارج کردید، کفش ها را تمیز و مایع اضافه ممکن داخل آن را نیز خارج کنید.

پودر بچه

درست قبل از پوشیدن کفش های تان در داخل آنها اندکی پودر بچه بریزید تا از بو گرفتن کفش تان ممانعت به کرد. اگر هم فکر می کنید امکان دارد پاهای تان با داخل شدن به کفش بو بگیرند، به کف پاهای تان اندکی پودر بچه بزنید.

خاک ویژه نگهداری گربه

امکان دارد برای تان اندکی باورنکردنی به نظر برسد با اینحال خاکی که برای حیوان خانگی خود خصوصا گربه می ریزید حاوی خاصیت بوزدایی است و نیز قدرت جذب مایعات در این نوع خاک زیاد است. کف کفش خود را با یک لایه از همین خاک گرفته و اجازه دهید که در طول شب در داخل کفش تان باقی بماند.

صبح قادر اید آن را از داخل کفش ها خارج کنید و با دستمال مرطوب، ته کفش خود را تمیز کنید.

قرار دادن کفش ها در داخل فریزر

اگر هیچ کدام از شیوه های گفته شده، نتواست بوی کفش تان را از بین ببرد، قادر اید به مدت یک شب آن را در داخل فریزر قرار دهید. کفش ها را در داخل یک پلاستیک که درب آن نیز بسته شده قرار دهید و در تمام طول شب آن را در فریزر نگه دارید. این کار می تواند به از بین بردن باکتری های موجود در آن بیانجامد.

شستن آنها در داخل ماشین لباسشویی

اگر بیرون و داخل کفش های شما خصوصا کفش های ورزشی تان کثیف شده آن را در داخل ماشین لباسشویی بیادازید و سپس خشک کن آن را نیز استفاده کنید. اگر لباسشویی تان محفظه ویژه خشک کردن ندارد، کفش ها در داخل لباسشویی خشک نکنید چرا که این کار دلیل آسیب رساندن به آن ماشین خواهد شد.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات