کد خبر : 4784
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۷:۱۳
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۲ هزارمتر چمن ازبلوار های سطح منطقه ۹ کرج حذف شد جایگزینی انواع گونه های مقاوم به کم آبی بسته هستند
10 views بازدید

۲ هزارمتر چمن ازبلوار های سطح منطقه ۹ کرج حذف شد جایگزینی انواع گونه های مقاوم به کم آبی

سید رضا مساعد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به اینکه چمن از نمونه گیاهانی است که مصرف آب بالایی دارد و باید هر روز آبیاری شود، اضافه کرد: حذف این پوشش گیاهی و جایگزینی گونه های گیاهی با نیاز آبی کم یکی از برنامه های مدیریت شهری برای حراست از فضاهای سبز و گذر از بحران کم آبی است. […]

سید رضا مساعد در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، با اشاره به اینکه چمن از نمونه گیاهانی است که مصرف آب بالایی دارد و باید هر روز آبیاری شود، اضافه کرد: حذف این پوشش گیاهی و جایگزینی گونه های گیاهی با نیاز آبی کم یکی از برنامه های مدیریت شهری برای حراست از فضاهای سبز و گذر از بحران کم آبی است.

وی اظهار داشت: با استناد به نیاز شدید چمن به آب و پر هزینه بودن نگهداری آن و نیز کمبود منابع آبی و وانگهی توجه به کیفیت محیط سبز، سیاست حذف چمن و جایگزینی آن با گونه های گیاهی خوب در مسیر پیش روی شهرداری منطقه ۹ کرج قرار گرفت.

این مسئول گفت: پیشتر عملیات حذف چمن در بلوارسرداران و جمهوری با کاشت گونه های گیاهی جانشین مانند پیروکانت، زرشک، برگ نو، رز در مساحتی بالغ بر دو هزار متر مربع اجرائی شد.

مدیر منطقه ۹ شهرداری کرج تاکید کرد: برنامه حذف چمن ها با نياز آبي بالا و جايگزيني آن با گونه هاي خوب چمن جز برنامه هاي اصلي منطقه است.

ایشان در انتهای بهره برداری از گونه هاي گياهي مقاوم و جايگزيني آن ها با چمن را راه حلی مفید در راستای هدررفت آب و جلوگیری از کم آبی دانست.

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات