کد خبر : 4571
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۷:۳۱
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۲۱ تیر ماه روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی فرهنگ سازی شهروندان در عرصه مضرات بهره برداری از کیسه‌های نایلونی بسته هستند
3 views بازدید

۲۱ تیر ماه روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی فرهنگ سازی شهروندان در عرصه مضرات بهره برداری از کیسه‌های نایلونی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت:۲۱ تیر ماه روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی / فرهنگ سازی شهروندان در عرصه مضرات بهره برداری از کیسه‌های نایلونی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، عنوان کرد: کیسه های پلاستیکی به دلیل مصرف هر روزه و عمومی آنها در حجم گسترده و حدودا استفاده به روش یکبار مصرف و مبدل سریع به زباله های بعضاً غیرقابل بازیافت […]

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج گفت:
۲۱ تیر ماه روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی / فرهنگ سازی شهروندان در عرصه مضرات بهره برداری از کیسه‌های نایلونی

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرج، عنوان کرد: کیسه های پلاستیکی به دلیل مصرف هر روزه و عمومی آنها در حجم گسترده و حدودا استفاده به روش یکبار مصرف و مبدل سریع به زباله های بعضاً غیرقابل بازیافت و حتی کثیف مشکلات و دغدغه های بسیاری برای محیط زیست بوجود آورده اند..

به نوشته خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، عباس سعیدی کیا گفت: به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش شهروندان در عرصه مضرات بهره برداری از کیسه‌های نایلونی، ۲۱ تیر ماه از جانب علاقه مندان محیط زیست روز بدون کیسه پلاستیکی نامگذاری شده است.

وی گفت: ارتقای سطح آگاهی مردم در عرصه زیان های بهداشتی و محیط زیستی بهره برداری از کیسه های پلاستیکی از نمونه اهداف مهم نامگذاری این روز بوده است.

این مسئول اظهار داشت: مسئله زباله و بازیافت آن یکی از مباحث بسیار مهم محیط زیست انسانی است و بازیافت هرکیسه پلاستیکی حدود ۳۰۰ سال لحظه می برد با اینحال پلاستیک‌های قابل بازیافت ظرف مدت دو سال تجزیه می شوند.

سعیدی کیا در این خصوص گفت: کیسه های پلاستیکی به دلیل ارزان، بادوام، سبک، کاربردی و بهداشتی بودن برای حمل مواد غذایی در بین مردم شهرت فراوانی دارد. تجزیه کیسه های پلاستیکی حداقل ۳۰۰ سال طول می کشد و هیچکس آنقدر عمر نمی کند که تجزیه پلاستیک ها را ببیند.

این مسئول گفت : هوا، غبار، آب و غذا می‌‌توانند براحتی ما را در معرض مواد شیمیایی موجود در پلاستیک‌ها قرار دهند، دفن پلاستیک لزوما به معنای محو شدن یا نابودی این مواد سمی نخواهد بود، حتی برعکس آنها را وارد زنجیره غذایی و آب‌های زیرزمینی خواهد نمود.

ایشان در انتهای اشاره نمود: در ایران نیز آمارها حاکی از تولید سالانه ۱۷۷ هزار تن پلاستیک است. غیر از این ها، حدود ۴ درصد از تولید نفت در جهان صرف تولید مواد پلاستیکی می‌شود که در جای خود رقم زیادی است. در حقیقت تولید پلاستیک در جهان مستلزم مصرف حدود ۶۰ تا ۱۰۰ میلیون بشکه نفت در هر سال است. در چنین شرایطی ست که که سالانه پلاستیک ها جان هزاران پرنده، ماهی و پستاندار را به کام مرگ می کشاند.

سمیه احمدی

۲۱ تیر ماه روز جهانی بدون کیسه پلاستیکی شهرداری کرج

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات