کد خبر : 6599
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۲۲ بهمن يادمان آرمانهاي ۵۷ بسته هستند
11 views بازدید

۲۲ بهمن يادمان آرمانهاي ۵۷

۲۲ بهمن يادمان آرمانهاي ۵۷ بهمن مهم ترين روز در تاريخ انقلاب اسلامي ايران است، اگر چه روزهايي پيش و بعد از آن در تاريخ انقلاب هر كدام اهميت ویژه خود را دارد به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ۲۲ بهمن مهم ترين روز در تاريخ انقلاب اسلامي ايران است، اگر چه روزهايي پيش و بعد از آن در تاريخ انقلاب […]


۲۲ بهمن يادمان آرمانهاي ۵۷

بهمن مهم ترين روز در تاريخ انقلاب اسلامي ايران است، اگر چه روزهايي پيش و بعد از آن در تاريخ انقلاب هر كدام اهميت ویژه خود را دارد

به نوشته پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، ۲۲ بهمن مهم ترين روز در تاريخ انقلاب اسلامي ايران است، اگر چه روزهايي پيش و بعد از آن در تاريخ انقلاب هر كدام اهميت ویژه خود را دارد، با اینحال در اين ميان ۲۲ بهمن پاياني قاطع بر دوره اي از ظلم، بي عدالتي و آغازي اميد بخش براي برپايي عدالت و آزادي بود. بي ترديد بعد از نزديك به گذشت چهار دهه از آن روز تاريخي، شرايط حساس انقلاب و نظام به گونه اي است که مي توان از اين فرصت مهم  استفاده كرد و آسيب هايي که ممكن است به اين دستاورد مهم لطمه بزند را باز شناخت.
 
شايد همين نحوه دید، بسياري از چهره هاي متنفذ سياسي و مذهبي را بر آن داشته همه را به وحدت فرا خوانند. از مراجع و علما، تا مدیران و سياست ورزان کشور در پيام ها و سخنان خود خواستار شده اند که اين روز تاريخي به زماني براي وحدت کلمه و مقدمه اي براي حل مشکلات تبديل شود.
 
واقعيت اين است، وقتی که همه ما مثل ۲۲ بهمن ۵۷، از خودخواهی ها و خود محوری ها فاصله گرفته، دست در دست هم با همدلی و اتحاد در سایه ایمان و توکل به خداوند متعال مسير ارزشهاي متعالي انقلاب را بپيماييم، پيروزي و سر افرازي به رغم همه تهديد ها به كشور و ملت بزرگ ايران از قبیل سالهاي آغازين انقلاب رو خواهد كرد. 
 
۲۲ بهمن مي تواند از نو به ما یادآوری کند که چه افرادی و برای رسیدن به چه آرمان‌های بزرگی همه هستی خود را تقدیم کردند. در اينجا ما نيز وظيفه داريم به تاسي از آنها به كلام بنيانگذار جمهوري اسلامي دخيل ببنديم. “نگذاريد انقلاب به دست نا اهلان و نا محرمان بيفتد.” در چنين فضايي اگر تصور كنيم كه انقلاب با پیروزی در سال ۵۷ به انتهای رسید و همه چیز سر و سامان گرفت، انقلاب را به درستي نشناخته ايم حتی پویایی انقلاب اسلامی ایران به ادامه مسیری است که باید طی کند تا بتواند به اغلب اهداف خود برسد.
 
در شرايط حاضر به جرأت می‌توان گفت، همراهی و خدمات رسانی مردم ایران اسلامی از پیشرو که با رهبری حضرت امام خمینی(ره) به پیروزی رسيد از عده ای مسئولین بسیار بیشتر بوده است. با اين وجود اگر اعتراضی هم علیه شرایط و موقعیت موجود قابل مشاهده است، بي ترديد اين انتقاد به ساختار انقلاب و جمهوری اسلامی نیست، حتی به مدیریت‌های ناكارآمد در برخي عرصه هاست که دلیل ایجاد نارضایتی شده است.
 
در شروع چهلمين سال پيروزي انقلاب اسلامي، نسل حال حاضر، نیازمند جواب شنیدن به پرسش ‌هایی است که در فکر ایشان جای گرفته است. جواب به چرايي نسل جوان در زمينه انقلاب با اعمال و رفتار ما جواب داده مي شود، آن وقت كه از لاك خود خواهي خارج شويم و يكپارچه و با اتحاد، خدمت به مردم را سرلوحه كار خويش سازيم، به روش عملي به اين پرسش جواب داده ايم و مادامي كه بر توسن خودخواهي سوار شويم و مردم را ولي نعمت انقلاب و كشور ندانيم، از مردم فاصله بگيريم و قطب نماي ما از مردم به سوي ديگري چرخش كند، شعار چرا انقلاب كرديم در فکر جوان و نسل امروز ما پررنگتر خواهد شد و جواب مناسبي براي آن نخواهيم داشت.
 
سخن پاياني 
 
بي رحمانه خواهد بود كه ۳۹ سال بعد از انقلاب، آن همه فداكاري، از خود گذشتگي، خستگي ناپذيري و دگر خواهي را بخواهيم از ياد ببريم و بي رحمانه تر خواهد بود كه بر آنهمه انديشه بلند و سرهايي كه سوداي خدمت داشتند و از هيچ چيز براي بقاي انقلاب فروگذار نكردند نقد غير منصفانه كنيم.
 
مگر مي شود فراموش كرد مبارزه  جوانان جسور و بي باك را که در زندان ها شلاق خوردند و مزه شور خون به  دهانشان مي ريخت. همان ها كه هيچ سخني به اقرار نمي گفتند، لو نمی دادند، دوست نمی فروختند، در بیشتر مواقع با همه اختلاف نظرهايي كه داشتند در يك كلام و بيان مشترك بودند “شاه بايد برود”، مگر مي شود به آنها اداي احترام نكرد و به مبارزه بي امان آنها درود نفرستاد؟

امروز، ما نه دلمان برای کافه و کاباره آن روزگار تباهي تنگ می شود كه اگر چنين بود انقلاب نمي كرديم، نه دل تحت تاثیر هیچ شاه و ملکه اي داريم، چه اگر غير از اين بود نداي خوشحالي بعد از رفتن اهريمن سر نمي داديم، با اینحال دلمان در بیشتر مواقع برای آن آدم هايي تنگ می شود كه به جای نشستن و آه زدن، بلند شدند و کاری کردند، راهی رفتند، كه هنوز به رغم بسياري از مشكلات چراغ راه همه ما است. 
 
یاد همه آنها که با مشت های گره کرده، با سرهای پرشور، انديشه هاي پرشعور و با رد شلاق هایی روی تن به خیابان ها آمدند و داد كشيدند و به خون غلطيدند خجسته باد. 
 
ارزنده و تولید کننده باد گام هاي مردماني كه يكپارچه، فردا در سالروز پيروزي انقلاب اسلامي به خيابانها مي آيند تا بار ديگر ارزشها و باورهاي ديني انقلاب ۵۷ را فرياد زنند و به جامعه جهاني ياد آور شوند كه انقلاب اسلامي ايران انقلاب استقلال، انقلاب آزادي، انقلاب جمهوري اسلامي است و بر سر اين پيمان، مردمان اين سرزمين تا هميشه تاريخ در ميدان خواهند ماند.
 
اصغر نصیری
شهردار کرج


 

شهردار کرج ۲۲ بهمن دعوت مردم

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات