کد خبر : 3803
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۹:۴۴
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای ۹۸ درصد رانندگان استان البرز درمقایسه با فرهنگ رانندگی شناخت کامل دارند بسته هستند
73 views بازدید

۹۸ درصد رانندگان استان البرز درمقایسه با فرهنگ رانندگی شناخت کامل دارند

به نوشته خبر البرز با استناد به گفته شبکه خبری کرج، سرهنگ سید همایون شریفی با اشاره به محاسبه پزشکی قانونی در سه ماهه در ابتدا سال ۹۲ اظهار داشت : در سه ماهه در ابتدا سال جاری در کمال تاسف تعداد ۲۳ نفر از رانندگان به خاطر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند .  وی اضافه کرد : در چنین شرایطی ست […]

به نوشته خبر البرز با استناد به گفته شبکه خبری کرج، سرهنگ سید همایون شریفی با اشاره به محاسبه پزشکی قانونی در سه ماهه در ابتدا سال ۹۲ اظهار داشت : در سه ماهه در ابتدا سال جاری در کمال تاسف تعداد ۲۳ نفر از رانندگان به خاطر حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند . 

وی اضافه کرد : در چنین شرایطی ست که که در سه ماهه در ابتدا سال ۹۱ تعداد ۲۹ نفر از شهروندان در اثر حوادث رانندگی فوت کردند که در مقایسه با مدت شبیه به سال قبل می توان به این نتیجه رسید که در سال جاری با کاهش ۲۱ درصدی تلفات حوادث رانندگی درون شهری روبرو بوده ایم . 

وی به علاوه از طرف دیگر از کاهش ۴۰ درصدی تصادفات خسارتی در سه ماهه اول سال جاری درمقایسه با لحظه شبیه به در سال ۹۱ اطلاع داد . 

سرهنگ شریفی پیشتر گفت : آمارها حاکی از آن است که ۹۸ درصد رانندگان در استان البرز قانون های راهنمایی و رانندگی را رعایت می کنند و درمقایسه با فرهنگ رانندگی شناخت کامل دارند و تنها ۲ درصد از رانندگان که تعداد بسیار قلیلی هستند درمقایسه با رعایت قانون های راهنمایی و رانندگی بی اختلاف می باشند . 

وی گفت : در طول این مدت تعداد ۳۳۵ هزارو ۹۰۰ برگ اخطاریه جریمه رانندگی برای رانندگان متخلف صادر شده است و به علاوه از طرف دیگر تعداد ۲ هزارو ۸۹۳ ابزار خودرو سبک و سنگین و چهار هزارو ۸۷۱ ابزار موتورسیکلت به دلیل تخلفات رانندگی توقیف و روانه پارکینگ شدند . 

مدیرعامل پلیس راهنمایی و رانندگی استان البرز در ادمه این نشست خبری به ارزش و مکان آموزش قانون های راهنمایی و رانندگی به دانش آموزان اظهار داشت : برای اینکه بتوان فرهنگ راهنمایی و رانندگی را در جامعه نهادینه کرد می بایست از همان دوران کودکی به ویژه مقطع تحصیلی ابتدایی رعایت قانون های راهنمایی و رانندگی را آموزش داد تا در سن بزرگسالی رعایت این قانون های ملکه ذهن رانندگان شود . 

شریفی اضافه کرد : در سه ماهه اول سال جاری تعداد ۷۸ هزارو ۱۰۰ دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی به وسیله صاحبنظران مجرب پلیس راهنمایی و رانندگی تحت آموزش قرار دریافت کردند . 

ایشان در انتهای از چاپ و توزیع یک میلیون و ۵۰۰ هزار برگ بروشور و تراکت ، نصب ۱۲۰ بیلبورد در سطح شهر ، توزیع ۱۸ هزار سی دی و چاپ و انتشار ۳۵۰۰ جلد کتاب و جزوه که همگی حاوی پیامهای آموزشی در راستای رعایت قانون های راهنمایی و رانندگی می باشند اطلاع داد .

لینک منبع

به این پست امتیاز دهید.
علاقه۰عدم علاقه۰
منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0

تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات